ეუთოს 20-ზე მეტი ქვეყნის ინიციატივით საქართველოსთან მიმართებით ამოქმედებული მოსკოვის მექანიზმის ფარგლებში ექსპერტთან მისია მუშაობას განაგრძობს - Palitra News
ეუთოს 20-ზე მეტი ქვეყნის ინიციატივით საქართველოსთან მიმართებით ამოქმედებული მოსკოვის მექანიზმის ფარგლებში ექსპერტთან მისია მუშაობას განაგრძობს
2026-02-21 20:10:45+04:00
ეუთოს 20-ზე მეტი ქვეყნის ინიციატივით საქართველოსთან მიმართებით ამოქმედებული მოსკოვის მექანიზმის ფარგლებში ექსპერტთან მისია მუშაობას განაგრძობს. მიზანი საქართველოში ადამიანის უფლებების კუთხით არსებული ვითარებისა და ეუთოს ფარგლებში ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შეფასებაა. ეუთოს მოსკოვის მექანიზმის მომხსენებელს თემაზე ინფორმაცია მიაწოდეს როგორც ოპოზიციის ასევე, ხელისულფების წარმომადგენლებმა. ოპონენტები მძიმე სამართლებრივ დასკვნებს ელოდებიან, ქართული ოცნების წარმომადგენლები კი აცხადებენ, რომ ქვეყანაში აადამიანის უფლებები დაცულია და არანაირ გადაცდომას ადგილი არ აქვს.